Pudingovo-kokosová bábovka

Sladkú bábovku zbožňuje každý, ale táto jej verzia je pripravená celkom bez múky, vystačíte si s pudingom a jemne postrúhaným kokosom, vďaka čomu získa bábovka jedinečnú chuť.
Potrebujeme
1 dcl oleja, 1 dcl roztopeného masla, 170 g kokosu, 4 pudingy (podľa chuti – ja dávam mandľové), 4 vajcia, 150 g práškového cukru, 1 kypriaci prášok do pečiva, 5 polievkových lyžíc džemu, čokoláda na varenie
Postup

Práškový cukor spolu so žĺtkami vymiešame do hladka. Do tejto zmesi pridáme olej spolu s roztopeným maslom a poriadne premiešame. Z bielok vyšľaháme sneh, ktorý jemne vmiešavame do pripraveného cesta. Keď je všetko dôkladne premiešané prisypeme obsah 4 pudingových sáčkov, ktoré sme si pred tým zmiešali s práškom na pečenie.

Kokos a džem sa pridávajú na koniec, najlepšie je na samom konci pridať kokos, ktorý celé cesto ešte zahustí. Cesto nalejeme do vopred vysypanej formy na bábovku a pečieme pri 180°C približne 30 minút až pokiaľ bábovka nie je upečená do zlata. Po jej vybratí z rúry bábovku vyklopíme z formy a necháme vychladnúť. Kým bábovka chladne je najlepšie pripraviť si čokoládovú polevu v parnom kúpeli.

Na koniec bábovku polejeme roztopenú čokoládou, vynikajúca je aj s inými druhmi rôznych poliev podľa toho čo máte najradšej Vy. Takto pripravenú bábovku necháme približne hodinu odstáť, aby poleva uschla. A teraz hurá maškrtiť.

Podeľte sa s receptom na sociálnych sieťach
Avatar photo
Peter Králik