Používanie a údržba panvíc z teflónu

Používanie a údržba panvíc z teflónu

Posted by   mar 25, 2020     Uncategories     0 Comments

Používanie a údržba panvíc s teflónovým povrchom.

Teflónové panvice sú najobľúbenejší produkt medzi kuchármi a v kuchyni. Sú cenovo dostupné a pri vyprážaní nie je potrebný olej alebo tuk a údržba je jednoduchá.

1. Teflónové panvice sa môžu používať na všetkých druhov ohrevu - elektrine, indukcii, plyne a sklokeramike. Presné použitie je uvedené v návode a je potrebné ho dodržiavať.

2. Panvice s teflónovým povrchom nesmú byť dlhodobu vystavené vysokým teplotám. Využívajte ich hlavne pre rýchle varenie a ohrievanie alebo dlhšie vyprážanie.

3. Nepoužívajte ich v mikrovlnej rúre.

4. Riad s teflónovým povrchom môžete vkladať do klasickej rúry. Ak je vybavené plastovými úchytmi ale inými časťami z plastu vtedy to neodporúča. Ani vtedy ak výrobca uvádza že plast je odolný voči vysokým teplotám.

5. Plastové časti, ak ich výrobok má nikdy nevystavujte priamo vysokým teplotám.

6. Pri naberaní jedla nepoužívajte predmety s ostrím povrchom ako napr. nožmi, pretože sa povrch môže poškodiť. Používajte iba drevené, silikónové alebo plastové pomôcky.

7. Pred použitím riad umyte, tak isto aj po použití a nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky.

8. Pri umývaní nepoužívajte drôtené čističe ani pieskové pretože sa povrch môže poškodiť a poškrabať.

9. Panvice z teflónu sa môžu umývať v umývačke riadu, ak je teflón odlepený alebo poškodený neumývajte ho v umývačke riadu.

10. Teflónové panvice majú pri správnom využívaní a používaní pomerne dlhú životnosť.